galerie Miroslav Král O mně

Vítejte

Rád Vás poznávám

Já se jmenuji Krulda, nebo chcete-li Král Miroslav a jsem nadšený fotograf.

Není třeba Vás zde unavovat zbytečnými větami o tom jak dlouho se fotografii věnuji, jakou používám techniku a podobně. Věřím, že Vás zaujmou. Vytvořil jsem tuto galerii jako místo, kde chci své fotografie s vámi sdílet. Mou velkou vášní je zejména reportážní fotografie. Budu moc rád, když si najdete chvilku času a strávíte ho v přítomnosti mých fotografií.

podpis

V písečném zrnku vidět svět a nebe v luční květině
do dlaně vzít nekonečno a věčnost prožít v hodiněWilliam Blake


Krulda

Moje motivace?

Myslím, že jsou v životě okamžiky, které je škoda nechávat si jen pro sebe. Tyto okamžiky a jejich příběhy lze zachytit na fotografii. Fotografie mohou druhé inspirovat nebo potěšit. Mohou nabídnout nový nebo naopak dobře známý pohled. Hlavní je ale to, že fotografie uchovají kouzlo jedinečnosti okamžiku na pořád. Dnešní doba a technologie umožňují snímky nejen archivovat ale i částečně dotvářet. Pro mě osobně je důležité provádět postproces citlivě a kouzlo okamžiku zachovat nebo podpořit.

Jak to funguje? Postproces

Předvedu Vám zde úprávu fotografií tzv. postproces. Někdy lze totiž těžko docenit výsledek bez přímého srovnání. Nabízím k porovnání jednu svatební fotografii mých kamarádů před a po zpracování. Provedl jsem retuš zapomenutých věcí a jiných maličkostí, odstranil šum a dotvořil atmosféru vřelejší teplotou barev a kontrastem. Vždy se ale snažím, aby byly úpravy co nejmenší a pouze podtrhly kouzlo daného momentu. Aby Vám mé fotografie pověděly příběh, který jsem do nich vložil.Co vy na to?

Zavřít Zoom